Kuracja na wypadanie włosów

Wypadanie włosów, choć jest normalnym zjawiskiem może słusznie niepokoić, gdy niespodziewanie się nasila. Wypadanie więcej niż 100 włosów dziennie powinno skłonić do wizyty u trychologa. Istnieją bowiem skuteczne preparaty i kuracje pozwalające ograniczyć wypadanie włosów.

Cykl życia włosa można zamknąć w trzech fazach:

Anagen – aktywny wzrost włosa trwający od 5 do 7 lat, przechodzi następnie w:
Katagen – przejściową fazę trwającą od 2 do 3 tygodni, kończąc na:
Telogenie – oznaczającym okres wypadania włosów, która trwa od 2 do 3 miesięcy. Potem następuje ponownie faza aktywnego wzrostu.

Długości poszczególnych faz, np. pod wpływem silnego stresu, mogą się wydłużać lub skracać. Dlatego podczas przeprowadzania kuracji skupiamy się na wydłużeniu fazy aktywnego wzrostu i skróceniu fazy wypadania. Innym typem łysienia jest łysienie androgenowe, które poprzez duże stężenie hormonów w cebulce włosa, osłabia je i powoduje ich wypadanie.

Do walki z wypadaniem włosów stosujemy preparaty Nubea z linii Sursum. Kompozycja olejków eterycznych z cytryny (Citrus Limonum), mających działanie tonizujące olejków z pomarańczy bergamota (Citrus Aurantium Bergamia) oraz rzadki ekstrakt z palmy Serenoa Repens, który wykazuje działanie androgenne, wspólnie wspomagają wzrost włosów, odbudowując ich witalność i siłę.